Surowa Kuchnia

Opublikowane przez admin w dniu


Surowa Kuchnia

witarianizm to sposób jedzenia, który nazywany jest także surową dietą. Składniki, z których przygotowuje się posiłki, nie są poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania stosuje się takie działania jak siekanie, ścieranie, miksowanie, rozgniatanie albo suszenie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem cenne składniki pożywienia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do ścinania się białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu ciału wiele cennych składników w aktywnej postaci.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do zdrowotnej równowagi. Prowadzi do zmniejszenia wagi i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także styl życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na proste produkty powoduje także zmianę przyzwyczajeń w pozostałych obszarach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo może wydawać się restrykcyjne. Dlatego dobrze jest sięgnąć po gotowe przepisy, które ułatwią zmianę sposobu odżywiania. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się trudna tylko na początku. Korzystanie z bazy przepisów na poszczególne posiłki ułatwi wdrożenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Surowa Kuchnia
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 20 stycznia 2024
Wyświetleń: 1001
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *